KALBOS DIENAI PAMINĖTI – VIKTORINA „SPALVOTI ŽODELIAI“

„Tau, vaikuti, dovanoju
Skambią skambią kalbą.
Lyg varpeliai, lyg žvangučiai
Jos žodeliai skamba.

Tau, vaikuti, dovanoju
Švelnią švelnią šneką.
Taip, kaip Nemunas, Šešupė
Ja visi čia šneka…“

Anzelmo Matučio eilėraščio posmais Prienų lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“ prasidėjo viktorina „Spalvoti žodeliai“. Viktorina skirta gimtajai kalbai, Tarptautinei gimtosios kalbos dienai.
Šiai dienai paminėti priešmokyklinio ugdymo „Pasakorių“ grupėje svečiavosi ir aktyviai viktorinoje sudalyvavo „Kačiukų“ grupės ugdytiniai ir lopšelio-darželio vyresnioji auklėtoja Lijana Žukauskaitė. Trys dalyvavusios komandos pasipuošė spalvotų raidelių emblemomis: A geltonųjų komanda, B žaliųjų komanda bei raudonųjų komanda C.
Užvirė įdomi ir atkakli kova. Jos metu komandos ne tik turėjo papuošti raides gėlėmis, bet ir iš spalvotų raidelių sudėti patį gražiausią žodį – MAMA, atrinkti ir sustatyti mašinytes pagal eilę raidžių taip, kaip užrašytos raidės lape, klaidžioti raidelių labirintais, ieškoti užkoduotos paslapties raidžių maišelyje, sudėti minkštą ir spalvotą raidžių kilimėlį. Ypatingo dėmesio sulaukė užduotis, kuriai įgyvendinti reikėjo pasitelkti ir vaizduotę, ir smalsumą, ir kūrybiškumą bei vaikišką žavesį. Ypač susikaupę ir tylomis jie piešė, guašu dekoravo spalvotas raideles ant permatomos plėvelės. Grupėje lijo spalvotų raidelių lietumi…
Pralaimėjusių viktorinoje nebuvo. Viktorinos pabaigoje darželio direktorė Jūratė Liutkuvienė pasidžiaugė vaikų išradingumu, noru pažinti raides, smalsumu domėtis gimtąja kalba.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Loreta Radzevičienė