INOVACIJOS VAIKŲ DARŽELYJE

Prienų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ vadovės gegužės 9 d. Vytauto Didžiojo universitete dalyvavo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro projekto „Inovacijos vaikų darželyje“ tarptautinėje mokslinėje-praktinėje konferencijoje „Inovacijos vaikų darželyje 2019“.

Sveikinimo žodį tarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Laimutė Jankauskienė ir Vytauto Didžiojo universiteto rektorius prof. Juozas Augutis. Ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymo tendencijas Europoje, inovacijas ir perspektyvas apžvelgė Paulas Lesemanas, Olandijos Utrechto universiteto profesorius, psichologas ir lingvistas, buvęs Europos Komisijos patarėjas ankstyvojo vaikų ugdymo klausimais. Vilniaus universiteto prof. Valentina Dagienė pristatė, kaip ugdyti darželinukų ir priešmokyklinukų informatinį, inžinerinį mąstymą. Vytauto Didžiojo universiteto prof. Ona Monkevičienė pristatė tyrimą, kurį atliko kartu su mokslininkų komanda apie jau šiuo metu diegiamas inovacijas Lietuvos vaikų darželiuose. Gausiai susirinkę konferencijos dalyviai intensyviai dirbo darbo grupėse vyko refleksija.

Direktorė